در حال بارگذاری ...
 • در چهارمین نشست عصر فرهنگ ملل صورت می گیرد؛

  گفتگوی دو استاد ایرانی و اسپانیایی در نشستی برای «اونامونو»

  چهارمین نشست عصر فرهنگ ملل، میزبان دو استاد ایرانی و اسپانیایی است که درباره شخصیت و آثار «میگل دِ اونامونو» نویسنده و فیلسوف اسپانیایی با یکدیگر به گفت وگو می نشینند.

  به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ـ هنری و انتشارات بین المللی الهدی، دکتر نجمه شبیری، استاد زبان اسپانیایی دانشگاه های کشور و خاویر ارناندث، استاد زبان فارسی دانشگاه بارسلون در چهارمین نشست عصر فرهنگ ملل درباره شخصیت و آثار «میگل د اونامونو، نویسنده و فیلسوف اسپانیایی» سخن می گویند.

  میگل دِ اونامونو، مقاله نویس، رمان نویس، شاعر، نمایشنامه نویس و فیلسوف اسپانیایی که علاوه بر نوشته های خود نقش مهمی در روشنفکری در اسپانیا داشته است. صلح در جنگ، عشق و تربیت، آینه مرگ، مه، ابل سانچز، تولیو مونتالبان، سه رمان شایان تقلید و یک مقدمه، خاله تولا، ترسا، چگونه یک رمان درست کنیم، دون ساندالیو و بازیکن شطرنج، آثار شاخص اونامونو به شمار می روند.

  مدیریت گروه زبان و ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبایی تهران و ریاست بخش اسپانیایی حوزه هنری، از سوابق نجمه شبیری و تدریس زبان فارسی در دانشگاه بارسلون و همچنین ترجمه «قصه های ایرانی برای بچه های اسپانیایی» (مبتنی بر آثار زنده یاد مهدی آذریزدی) بخشی از کارنامه خاویر ارناندث است.

  چهارمین نشست عصر فرهنگ ملل با موضوع بررسی آثار و شخصیت «میگل دِ اونامونو» و گفت وگوی نجمه شبیری و خاویر ارناندث، دوشنبه 8 دی ماه از ساعت 16 در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می شود و حضور عموم علاقه مندان در آن آزاد است.


  نظرات کاربران