در حال بارگذاری ...
 • تاریخچه و هدف از تاسیس الهدی

  موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین­المللی الهدی در سال 1363 به عنوان یک ناشر بین­المللی با هدف گسترش همکاری های بین­المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس و فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد. این مؤسسه اکنون دارای5 نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)،ترکمنستان (عشق آباد)، عراق (نجف اشرف) وتاجیکستان (دوشنبه) است. نمایندگی دیگر این موسسه در شهر مقدس قم و دفتر مرکزی آن در شهر تهران واقع شده است.

  اهم فعالیت­های موسسه بین المللی الهدی به شرح زیر است:

  ـ ترجمه، تالیف و نشر آثار اندیشمندان، مفاخر و شخصیت­های دینی، علمی و فرهنگی.

  ـ توزیع آثار مکتوب و سایر محصولات فرهنگی از طریق نمایندگی­ها،شعب و نیز نمایندگی­های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور (رایزنی ها).

  ـ همکاری با ناشران خارجی از طریق آژانس ادبی نوروز با مشارکت و عضویت 19 ناشر ایرانی در گروه ناشران و ایجاد تبادلات کپی رایت میان این ناشران و ناشران خارجی.

  ـ اعطای نمایندگی­های توزیع و فروش به ناشران، موسسات فرهنگی و اشخاص حقیقی و حقوقی.

  ـ حضور در نمایشگاه های تخصصی و بین­المللی کتاب در سراسر دنیا.

  ـ ارائه ی خدمات نشر به مؤلفان، مترجمان و ناشران داخلی و خارجی.

  ـ پذیرش سفارش­های بین­المللی برای تأمین کتب و اقلام فرهنگی.

   ـ برگزاری نشست های عصر فرهنگ ملل با همکاری خانه هنرمندان ایران.

  همچنین موسسه بین المللی الهدی از ابتدا تاکنون توانسته به عنوان نماینده ی جمهوری اسلامی ایران در اکثر نمایشگاه های بین المللی کتاب شرکت کند که در همین راستا از سال 1385 تاکنون به صورت مستقیم در بیش از 132 نمایشگاه بین المللی کتاب در کشورهایی همچون: روسیه، چین، لبنان، هند، برونئی، آلمان، کرواسی، سوئد، بلاروس، اسپانیا، زیمباوه، کنیا، اتیوپی، لیبی، بولیوی، بوگوتا، ترکیه و... حضور داشته است. این مؤسسه همچنین در بسیاری از نمایشگاه های بین المللی به صورت غیر مستقیم و مشارکتی حضور داشته که از جمله آنها می توان به مشارکت در نمایشگاه های بین المللی درکشورهایی همچون: بلغارستان، سوریه، سوئد، چین، تانزانیا، هند(بمبئی و دهلی)، فرانکفورت، کرواسی، بنگلادش، اندونزی، بوسنی، گرجستان، بلاروس، تایلند و... اشاره کرد.

  شایان ذکر است، آثار موسسه بین المللی الهدی و یا ناشران دیگر که برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به این موسسه سپرده می شوند، با موضوعاتی پیرامون تاریخ، هنر، آموزش زبان فارسی، فلسفه، ادبیات، و اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری با توجه به زبان منطقه در نمایشگاه های بین المللی ارائه می شوند.


  نظرات کاربران