در حال بارگذاری ...
 • انتشارات بین المللی الهدی مهمان نمایشگاه بین المللی کتاب گوادلاخارا 2016

  خانم ماریسول شولتس، رییس نمایشگاه بین المللی کتاب گوادالاخارا  که از سال 2010 تاکنون ریاست نمایشگاه را بر عهده دارد در دیداری که با مدیران انشارات بین المللی الهدی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران داشت، سابقه ی طولانی این انتشارات در ترجمه و نشر فرهنگ ایران زمین به زبان های مختلف را شایسته تقدیر دانسته  و برای حضور در بخش کپی رایت این دوره که در تاریخ 6-14 آذر 1395 برگزار می شود از این موسسه دعوت به عمل آورد.

  گروه انتشارات بین المللی الهدی به عنوان نماینده ی 25 ناشر معتبر ایرانی و با حضور نمایندگان آژانس ادبی نوروزبرای تبادل و ترجمه آثار هنری ، ادبی و تاریخی خود و ناشران گروه در این نمایشگاه حضور خواهد داشت و با ناشران، مولفان، مترجمان و دست اندرکاران حوزه ی نشر کشورهای اسپانیایی زبان جلسات مشترکی را برگزار خواهد نمود.

  نمایشگاه  بین المللی کتاب مکزیک از سال ١٩٨٧ هر سال به مدت 3 روز در ماه نوامبر در گوادالاخارا  برگزار می شود.

   این نمایشگاه بعد ازنمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت  بزرگترین نمایشگاه کتاب در جهان است به طوریکه ۱۷ هزار ناشر، نویسنده، کتابدار و کتاب فروش از ۴۰ کشور جهان در این نمایشگاه شرکت می کنند.
  برگزاری بیش از ۳۰۰۰ برنامه مختلف برای ناشران و بازدیدکنندگان جوان و کتابدوست از جمله میزگردها، سمینارها ، کنفرانس های مختلف ، جوایز ارزنده ادبی، ارایه برنامه های آکادمیک از سوی دانشگاه گوادالاخارا، جلسات کتابخوانی ، برنامه های ویژه کودکان ،موسیقی زنده، تئاتر و فیلم ، جذابیت خاصی به این نمایشگاه بخشیده ومورد استقبال حدود 600 هزارنفر بازدیدکننده قرار می­گیرد.
  تأکید نمایشگاه بر فرهنگ و ادبیات اسپانیولی است و هر ساله یکی از شهرهای جهان که حداقل بخشی از مردم آن به این زبان سخن می گویند به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه انتخاب شده و مسئولان آن به معرفی ویژگی های فرهنگی و ادبی شهر خود می پردازند.

  امریکای لاتین مهمان افتخاری 30 امین دوره این نمایشگاه می باشد و بیست و سه کشور اسپانیایی زبان نیزدر آن حضورخواهند داشت. 


  نظرات کاربران