در حال بارگذاری ...
 • نمایندگی نشر ایران توسط انتشارات بین المللی الهدی در 27 امین نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه-قطر (10 آذر 1395)

  انتشارات بین المللی الهدی با ارائه جدیدترین محصولات فکری و فرهنگی خود مشارکتی به همراه رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب دوحه، فعال داشت.

  دراین دوره علاوه بر غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر ، موسسه نمایشگاههای فرهنگی،
  دار الثقافه و الفن ، انتشارات احسان و انتشارات کانی مهر شرکت داشتند. در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در قطر جناب آقای سبحانی با حضور در غرفه رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران  و سایر انتشاراتی های ایرانی با ناشران ایرانی به گفتگو پرداخت و از حضور همه جانبه در این نمایشگاه قدردانی کردند.

  در نمایشگاه سالجاری 490 انتشاراتی از 33 کشور به ارائه 104 هزار عنوان کتاب و بیش از 15 هزار عنوان کتاب منتشره در سال 2016 عرضه شد. در نمایشگاه کتاب دوحه در سالجاری علاوه بر ناشرین خارجی به بخش داخلی نیز توجه بیشتری شده و علاوه بر وزارت فرهنگ و ورزش و وزارت اوقاف قطر ،موسسات و نهادهای فرهنگی قطری از جمله شهرک فرهنگی کتارا ، مرکز فرهنگی کودکان ، موسسه تبلیغاتی راف ، موزه قطر نیز حضور فعال داشتند.

   

  انتشارات الهدی با ارائه 80 عنوان کتاب به زبان عربی و انگلیسی با موضوعات هنری، ایران­شناسی، ادبی، مذهبی آموزش زبان فارسی و ... در نمایشگاه مشارکت داشت. از جمله این کتابها می­توان به کتابهای گزیده تاریخ ایران از دکتر شعبانی، تاریخ ادبیات فارسی اثر دکتر احمد تمیم­داری، کتاب تاریخ هنر ایران اثر دکتر حبیب آیت الهی، الفارسیه المبسط للعرب از روح ا.. هادی و نوبهار جان و دل از مقام معظم رهبری به زبان عربی اشاره کرد. دیگر موارد ارائه شد، در غرفه رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قطر را محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، بخش ویژه آثار فکری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زبانهای عربی و انگلیسی ، کتابهای آموزش زبان فارسی ، جاذبه های توریستی ایران  تشکیل می­داد که مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت .

  نشست نویسندگان و اصحاب فرهنگ و رسانه قطر در طول برگزاری نمایشگاه از دیگر برنامه های نمایندگی فرهنگی در این نمایشگاه بود.


  نظرات کاربران