در حال بارگذاری ...
 • محسن سلیمانی، وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان

  محسن سلیمانی، وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان، صبح امروز (دوشنبه 2 بهمن) بر اثر ایست قلبی در محل مأموریت خود در بلگراد (پایتخت صربستان) دار فانی را وداع گفت.

  مرحوم محسن سلیمانی، از مدیران فرهنگی فعال کشورمان که ضمن همکاری های ارزنده ای که با مجموعه موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی داشته، حدود 2 سال قبل مسئولیت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان را به عهده داشت.
  سلیمانی ضمن اینکه سال ها کارشناس ارشد امور فرهنگ بین الملل در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوده، چند سالی نیز نماینده فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در انگلستان (لندن) و آمریکا (نیویورک) بود.
  وی در سال ۱۳۳۸ در تهران به دنیا آمد و در رشته ادبیات و زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی فارغ التحصیل شد و در همین رشته مدرک دکتری گرفت. سلیمانی فعالیت در حوزه ادبیات را از سال ۱۳۵۹ آغاز کرد و در زمینه نقد ادبی، اصول داستان نویسی و مجموعه های داستانی، حدود ۱۰۰ اثر را تألیف و ترجمه کرد.
  زنده یاد سلیمانی علاوه بر ترجمه و تألیف، در رادیو و تلویزیون نیز نویسندگی کرد و در حدود هفت سال در مطبوعات قلم زد. وی همچنین دبیری سرویس ادبیات و هنر در نشریات و روزنامه های مختلف از جمله همشهری را به عهده داشت. سلیمانی سردبیری فصلنامه های متعددی از جمله جنگ سوره ها را نیز به عهده داشته است.
  موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی درگذشت این همکار کوشا و ساعی و خالق آثار متعدد فرهنگی را به تمامی اهالی جامعه فرهنگ و هنر و ادبیات و به ویژه خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و برای بازماندگان آن فقید سعید از خداوند منان صبر جزیل خواستار است.


  نظرات کاربران