در حال بارگذاری ...
 • نصف جهان میزبان 43 اثر از انتشارات الهدی


  انتشارات بین المللی الهدی در سومین حضور خود در نمایشگاه های استانی کتاب در سال جاری، از پانزدهم شهریورماه در نمایشگاه کتاب استان اصفهان شرکت خواهد کرد.

  به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، این گروه انتشاراتی با 43 عنوان کتاب از آثار خود که از سال 1389 تاکنون منتشر شده در 5 نمایشگاه استانی شرکت می کند. این آثار به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و فرانسه به ترتیب در نمایشگاه کتاب استان های همدان، زنجان، اصفهان، مرکزی (اراک)، آذربایجان شرقی (تبریز) به مخاطبان عرضه می شود.

  از جمله کتاب های عرضه شده در این نمایشگاه ها می توان به «قلعه ها و دژهای ایرانی»، «انقلاب در مصر» نوشته حجت الاسلام هادی خسروشاهی، «چهار عنصر بیدل» بازنوشته ای از سیدضیاء­الدین شفیعی، مجموعه داستان­های انتقادی «جوا چوا حوا خوا» نوشته زینب برخورداری، «فلسفه دین» از جان هیک و ترجمه بهزاد سالکی، «فلسفه دکارت» نوشته رنه دکارت و ترجمه منوچهر صانعی دره بیدی، «تاریخ هنر» و «تاریخ ایران» از مجموعه کتاب های ایران، «مسلمانان بریتانیا» اثری از محمد صدیق دلوار و حسین ندیم مالک با ترجمه محمدحسن فکری، «نگاشته هایی در باب تاریخ، زبان و فرهنگ ایران زمین» نوشته مرحوم دکتر سیروس ایزدی و «جریان های تصوف در آسیای مرکزی» نوشته احمد پاکتچی، «فرهنگ و تمدن در آفریقا» نوشته محمدرضا حاتمی، «فرهنگ سنتی چین» از چانگ چی جین و ترجمه علی محمد سابقی، «اسلام هراسی در غرب» نوشته محمدرضا دهشیری، و ... به زبان فارسی اشاره کرد.

  همچنین کتاب «اطلس شیعه» از رسول جعفریان و «امام خمینی و انسان سازی» نوشته دکتر محمدرضا وصفی با ترجمه عربی، «روی ماه خداوند را ببوس» و «استخوان های خوک و دست های جذامی» نوشته مصطفی مستور با ترجمه روسی، «مردمسالاری دینی» از محمدباقر خرمشاد با ترجمه انگلیسی از جمله آثاری است که در این 5 استان عرضه می شود.

  جدیدترین آثار الهدی نیز که عبارتند از دیوان «مختومقلی فراغی» به دو زبان فارسی و ترکمنی، «مبانی راهبردی در شکل گیری انقلاب اسلامی» نوشته سیدمحمد حسینی به زبان فارسی و «هدایت و مشورت در اسلام» نوشته جواد اژه ای با ترجمه عربی در نمایشگا های استانی به مخاطبان ارائه می­شود.

  نمایشگاه کتاب استان همدان با حضور گروه انتشاراتی الهدی از دوم شهریورماه آغاز و هشتم همین ماه به پایان رسید. در حال حاضر، یکی دیگر از نمایشگاه های کتاب استانی با حضور این گروه انتشاراتی در استان زنجان برپاست و تا دوازدهم شهریورماه ادامه دارد.

  استان اصفهان میزبان بعدی نمایشگاه کتاب استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. اصفهان از پانزدهم تا بیستم ماه جاری رنگ و بوی کتاب به خود می گیرد و هموطنان اصفهانی میزبان این اتفاق فرهنگی هستند. نمایشگاه کتاب استانی پس از اصفهان، از بیست و هفتم شهریور تا دوم مهرماه میهمان استان مرکزی (اراک) و هفتم تا سیزدهم مهرماه به استان آذربایجان شرقی (تبریز) می رود. آثار موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی با همکاری شرکت تعاونی کارکنان موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این نمایشگاه­های استانی عرضه می شود.

  همزمان با نمایشگاه های استانی، گروه انتشاراتی الهدی با بیش از 200 عنوان کتاب از ناشران ایرانی از 12 تا 16 شهریورماه، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو نیز حاضر خواهد بود که 99 عنوان کتاب از 19 ناشر ایرانی به منظور ارائه امتیاز نشر (رایت) در نمایشگاه کتاب مسکو شرکت داده شده است.


  نظرات کاربران